خانه
 
   آرشیو خبر
اخبــار سروشــان
نسخه جديد نرم افزار مديريت خدمات پس از فروش سروشان به روايت 8.08 آماده گرديد
نسخه جديد نرم افزار جامع مديريت خدمات پس از فروش سروشان به روايت 8.08 در تاريخ 1397/05/23 آماده بهره برداري گرديد.
1397/05/23 
تداوم نتیجه مهم تر از دستیابی به آن (گفتگو با ابوالقاسم کاظمی دبیر هیئت مدیره انجمن ماشین آلات راه سازی)
انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان ماشین آلات راه سازی با کوشش در راستای بازستانی حقوق و خواسته های مشروع و قانونی اعضاء از راه ایجاد زمینه های مساعد به منظور رسیدن به اهداف انجمن ایجاد شده است. از همان نخست که ماشین آلات راه سازی وارد ایران شد بحث خدمات برای مشتری ها مهم بوده است به این دلیل که خدمات و تاثیر آن در صنعت ماشین آلات راه سازی همواره از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و خدمات پس از فروش و نحوه ی ارائه آن است که این ماشین ها را با ارزش و کاراتر می نماید و در نهایت باعث رضایتمندی مشتریان می شود. تنها حدود دو سال از عمر انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات راه سازی جوان می گذرد ولی تجربه ی هیئت مدیره ، انجمن ماشین آلات راه سازی را به یک جوان پخته تبدیل کرده است. سروش خدمات برای آشنایی بیشتر با این صنعت مصاحبه ای را با ابوالقاسم کاظمی دبیر هیئت مدیره انجمن ماشین آلات راه سازی که دارای بیش از 40 سال تجربه در زمینه ی تولید و خدمات پس از فروش در این صنعت می باشد ترتیب داده است که مشروح این گفتگو را در ادامه می خوانید.
1397/05/18 
انتظارات مشتری معیاری برای ارائه خدمات (گفتگو با علی رضا علی اکبری مدیر خدمات پس از فروش شرکت پروا گستر ایرانیان)
شرکت پروا گستر ایرانیان سال ها است که در زمینه لوازم آرایشی فعالیت می کند و به دلیل ارائه خدماتی نوآورانه به شرکتی خوش نام و پیشرو در این زمینه تبدیل شده است. در سال های اخیر پروا گستر ایرانیان خود را به واردات محصولات پرنسلی محدود نکرده و اقدام به تولید محصولات آرایشی نموده است. علی رضا علی اکبری مدیر خدمات پس از فروش شرکت پروا گستر ایرانیان دیدگاه ها و اقدامات این شرکت را در بحث مدیریت انتظارات و رضایت مشتری با سروش خدمات به اشتراک می گذارد.
1397/05/04 
صداقت رمز مدیریت انتظارات مشتری (گفتگو با محمد بیانی مدیرعامل شرکت آرا کاوش پژوه)
شرکت آرا کاوش پژوه یک شرکت خدماتی است که در کنار بحث خدمات در زمینه ی طراحی و تولید نیز فعالیت می نماید. ارائه خدمات تخصصی در حوزه ی تجهیزات آزمایشگاه های صنعتی و کنترل کیفی در صنایع مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع مواد غذایی و خوراکی از جمله وظایف این شرکت محسوب می شود، این وسعت در فعالیت باعث شده است طیف گسترده ای از افراد با سطح دانش و انتظارات متفاوت، مشتریان این شرکت را تشکیل دهند. مدیریت رضایت این طیف گسترده ی مشتریان دارای پیچیدگی خواهد بود و سازوکار متفاوتی را نیازمند است. محمد بیانی مدیرعامل شرکت آرا کاوش پژوه ما را با این صنعت بیش از پیش آشنا می سازد.
1397/04/20 
 
12345678910...