خانه
 
  


 درباره ما

    {{title}}


      در یک سیستم نظارتی دقیق، رهگیری محصولات در کلیه مراحل از بدو تولید یا واردات تا فروش و بعد از آن و نیز در خدمات پس از فروش ، ضروری بوده و از آنجا که سریال کالا بعنوان یک شناسه منحصر به فرد در محصولات قابل پیگیری و رصد می باشد می توان در هر یک از این مراحل از طریق شماره سریال به این مهم دست یافت .

      در شرکتهای تولیدکننده و وارد کننده ، محصولات تولیدی یا وارداتی به جهت فروش به مشتری یا فروش به عاملین فروش و نمایندگی های فروش ، وارد انبار توزیع محصولات می شوند . بنا به دلایل زیادی کنترل ، نظارت و مدیریت بر انبار توزیع محصولات حائز اهمیت است راهکار انبار توزیع نرم افزار سروشان به مثابه ابزاری مناسب می تواند در این بخش راهگشای هر سازمانی باشد.

      با استفاده از راهکار انبار توزیع می توان کلیه ورود و خروج کالاها را به صورت تعدادی و نیز سریالی کنترل نمود، به نحوی که سریال کلیه کالاها در حین ورود به انبار توسط دستگاه بارکدخوان حافظه دار اسکن شده و داخل نرم افزار ثبت می گردد و به این ترتیب کلیه کالا هایی که طی یک سند ورود (فاکتور خرید سریالی) وارد انبار شده است، هم به صورت تعدادی قابل شمارش است و هم به صورت سریالی مشهود می باشد، به بیان دیگر سازمان در هر لحظه از اینکه چه تعداد کالا با چه شماره سریالهایی داخل انبار موجود است، مطلع می باشد.

      از طرفی در حین خروج کالا از انبار هم شماره سریال کالا ی خارج شده توسط بارکدخوان اسکن شده و طی یک سند خروج از انبار خارج می شود، پس حتی در حین خروج هم اینکه چه تعداد کالا ، با چه شماره سریالهایی و برای چه طرف حسابهایی از انبار خارج شده کاملا مشهود و مشخص است .

      نکته حائز اهمیت این است که حین ورود یک کالا به انبار یا خروج آن از انبار ، امکان تشخیص خودکار مارک ، نوع و مدل کالا توسط نرم افزار و از طریق خواندن شماره سریال میسر است البته این موضوع در شرایطی است که استاندارد شماره سریال هر کالا قبلا براساس استانداردهای رایجی نظیر UPC Code و EAN Code در نرم افزار تعریف شده باشد .

      ساخت سریال طبق استاندارد مورد نظر از دیگر امکانات این بخش می باشد . همچنین امکان تبدیل شماره سریال ساخته شده یا سریال موجود به بارکد و چاپ آن بر روی لیبل هم از امکانات و قابلیتهای سروشان بوده که چه ساخت سریال و چه تولید بارکد می تواند بنا به سیاست های هر شرکتی در لحظه ورود یا در لحظه خروج کالا اتفاق بیفتد . 

      از موضوعات دیگری که گاها در انبار توزیع انجام می پذیرد چاپ کارت گارانتی برای محصولات است و از دیگر امکانات نرم افزار سروشان به حساب می آید (ارتباط با کنسول چاپ کارت گارانتی و تولید بار کد) . شایان ذکر است صدور کارت گارانتی میتواند مبتنی بر تکنولوژی  RFID  نیز باشد (ارتباط با کنسول کارت گارانتی هوشمند مبتنی بر RFID ) .

      ضمنا در لحظه خروج کالاها از انبار توزیع این امکان وجود دارد که جزئیات بارنامه خروجی را نیز در سیستم ثبت نمود (ارتباط با کنسول مرسولات) و از طریق ارسال پیام کوتاه به طرف حساب مربوطه اطلاعات بارنامه ارسالی را به وی اعلام نمود (ارتباط با کنسول پایه پیام کوتاه) .

      در این بخش از نرم افزار می توان نظارت و کنترل سریالی بر روی توزیع محصول در شبکه فروش داشت به این معنی که می شود آمار سریالهای کالاهای فروخته شده به عاملین فروش را به تفکیک بدست آورد که خود مزایای زیادی داشته که به چند مورد آن اشاره می گردد :

- اطلاع از زیر فروشی در شبکه فروش و جلوگیری از آن .

      از آنجا که این بخش از سیستم با سیستم خدمات پس از فروش یک سازمان بصورت یکپارچه متصل می باشد تناقض بین منطقه ای که کالا فروخته شده (شهر ، استان) و منطقه ای که در آن خدمات پس از فروش به کالای مورد نظر سرویسی داده است (نصب ،تعمیر و...)می تواند بالقوه بروز زیر فروشی را نمایان سازد .

- مرجوع کردن کالا ها ، بصورت سریالی .

      مرجوع کردن کالا ها نیز می تواند بصورت سریالی می باشد . لذا کالاهای فروخته شده فقط با همان سریالهایی که فروخته شده قابل مرجوع شدن می باشد.

- فراخوان محصولات .                        

      زمانی که سازمان آمار سریالی محصولات فروخته شده به شبکه فروش خود را داشته باشد در زمانی که به هر دلیلی نظیر وجود یک عیب ، اقدام به فراخوان کالا میکند ، میتواند با در صد قابل قبولی موفق به شناسایی و جمع آوری این دسته از کالاهای خود گردد .

در راهکار انبار توزیع به مفاهیم و موضوعات ذیل به خوبی پرداخته شده است :

       تعریف کالاها و مشخصات آنها به همراه تصاویر و توضیحات فنی و گروه بندی هر یک از آنها ، کنترل موجودی ها ،‌کاردکس وگردش کالا ،‌ انبارگردانی و تعدیلات ،‌ صدور پیش فاکتور ،‌ رزرو کالا درانبار ،‌ فاکتور فروش ،‌ فاکتور خرید ،‌ مشاوره هوشمند سیستم حین فروش کالا و یا خرید کالا با جزئیات کامل ،‌ سند مرجوعی از فروش ، سند مرجوعی از خرید ،‌ تعریف قیمت فروش برای هر کالا در سه سطح قیمت عادی ، همکار و دولتی ، ‌تغییر قیمتهای فروش بصورت موردی و گروهی و در بازه زمانی و ... .